BLOG

Online marketing. Online pénzkeresés. Tippek, és ötletek. Hasznos leírások…

PayPal csalás-Vigyázz!

Szerző: | jan 9, 2016 | Hasznos vagy érdekes

Ez a bejegyzés bizony már több mint egy éve íródott, ezért elképzelhető, hogy elvesztette aktualitását. Hasznos infókat, inspirációkat természetesen igy is szerezhetsz, de kérünk vedd figyelembe, hogy a neten gyakran, és gyorsan változnak a dolgok. Köszi olvass tovább 🙂

VigyázatVigyázz PayPal csalás!

Szeretnéd a PayPal számládat, és a pénzedet biztonságban tartani?

PayPal csalás kísérlete. Ime egy újabb egyébként a “klasszikus” adatlopásra tett kísérlet iskolapéldája (remélhetőleg ezeknek már senki nem dől be  😛  )

Szóval az alapfelállás szerint kapsz egy e-mailt nem a PayPal-től egy olyan -email címre amit nem ismerhet a PayPal, és megkérnek vagy megfenyegetnek, hogy azonnal frissítsd a számládat, mert szankciók (fiók felfüggesztés, kizárás stb) lehetnek, vagy csak mert most jött el az idő, hogy frissítsd az adataidat …paypal csalás

Az üzenet röviden: Jelentkezz be minél hamarabb, mert problémák merültek fel a fiókoddal!

Ha rákattintasz az “ACTIVATE ACCOUNT” gombra akkor egy imitált belépési felületre jutsz, ami megtévesztésig hasonlít ( ez a csalás lényege  😆 ) a PayPal belépési felületre. Itt kell figyelned, hogy – NE ADD MEG A BELÉPÉSI ADATAIDAT-, mert ilyet a PayPal nem kér tőled!

paypal csalás belépő felület

Hasznos cikkek hasonló témában:

ADATLOPÁS a PayPal számlád veszélyben-Vigyázz!

PayPal számlád még mindig veszélyben-Vigyázz!

Figyelmeztető jelek, hogy megpróbálnak átverni -ISMÉTLÉS!

Az első érdekes dolog az, amikor olyan postafiókba vagy mail címre kapsz állítólagos PayPal értesítőt, aminek az égvilágon semmi köze a PayPal regisztrációkor megadott email címedhez, mert ugyan mi köze lenne egy teljesen más a PayPal számára addig ismeretlen e-mail címhez  ugyebár (ami persze nem zárja ki, hogy a csaló e-mailt arra az email címedre kapod, amit a PayPal-hez használsz ).

A következő érdekesség a feladó (illetve ahonnan küldhették, mert jellemzően robotok, vagy minden féle praktikával  ellenőrizhetetlen forrásokból küldött tömeges levél küldő szolgáltatások állnak a háttérben) e-mail címe, ami a PayPal név valamilyen mutációja pl:servic@elapyap.com vagy services@intl.paypl.com.

Árulkodó jel lehet még, hogy az így kapott levél rögtön a SPAM mappában köt ki! A levél lehet nagyon jól kidolgozott is, logókkal megtámogatva vagy csak egy csatolást tartalmaz, avagy a levélben lehet egy hivatkozás egy aktiváló gombbal vagy linkkel, hogy lépj be a fiókodba most- ami mindegyikben közös, hogy ezek a levelek angol nyelven íródnak, és arra próbálják felhívni a figyelmedet, hogy az adatait veszélyben vannak, mert valaki vagy valami megpróbált azokhoz hozzáférni, vagy valamilyen szokatlan tranzakciót szerettek volna azon lebonyolítani…

NAGYON FONTOS! A PAYPAL NEM KÉR ADATOKAT (PLÁNE NEM BANKKÁRTYA PIN KÓDOKAT, ÉS EGYÉB DOLGOKAT   😯 ) E-MAILBEN TŐLED!

Legutóbbi bejegyzések

BITCOIN Árfolyam